Rojení je zábava! Nevěříte?

26.09.2017 22:19

Celostátní setkání kroužků včelařské mládeže nabízí již tradičně nejen zábavný a poučný program,ale především také možnost navázání přátelských vztahů a sdílení mezi jednotlivými kroužky. Na Rojení se setkávají a sdílí společné zájmy, jak dětští účastníci včelařských kroužků, tak jejich vedoucí.

Letošní ročník 2017 se konal v rekreačním středisku Lubenec, v okrese Louny pod organizací spolku Včelí stráž, potažmo jejího hlavního představitele Jiřího Cafourka. Jirka za vydatné pomoci mladých včelaříků, kteří přerostli řady svých mladších kolegů a sami již třeba vedou včelařské kroužky, nebo se na vedení spolupodílí, připravil opravdu pestrý třídenní program pro každého účastníka. Vedení včelařských instruktorů se úspěšně ujala Veronika Šebková. Děti se zabavily orientačním během, zorbingovými koulemi, noční stezkou odvahy, sportovním dnem v družbě se sousedním táborem malých hasičů a následnou karnevalovou diskotékou. Všichni účastníci asi nezapomenou na nádherný den strávený na třech zámcích a v zámeckých zahradách. „Zámecký maraton“ proběhl na zámcích a hradech Chýše, Manětín a Rabštejn. Malí i velcí v horkých dnech nejednou s radostí ponořili svá těla do chladivých vod rybníku v Lubenci a vychutnávali si letní pohodu v západočeské krajině.

Vedoucí kroužků děkují za inspirativní nahlédnutí do zázemí a pod pokličku rakovnického kroužku a další nabídnutý program, který všichni se zájmem a nadšením absolvovali. Příjemným zážitkem bylo také setkání s hokejovou legendou Dominikem Haškem, který všem dětským účastníkům daroval včelařské klobouky a další drobné dárky.

Účastníci z Moravskoslezského kraje, jmenovitě VKM Oderské vrchy, Ambrožíci a Frýdek-Místek, děkují Jiřímu Cafourkovi a Včelí stráži, z. s. za krásný letní zážitek, který stmelil zúčastněné kroužky zase více dohromady, do jednoho roje. Poděkování patří také Mladým včelaříkům, z. s. za zprostředkování finanční podpory z dotací Moravskoslezského kraje, která plně pokryla výdaje cestovného na tuto povedenou akci.